Adil Akkoyun’un çırak olarak girdiği tekstil sektöründe kurduğu kumaş üretim şirketi için konkordato oylaması

Adil Akkoyun 1970’lerin başlarında çırak olarak girdiği tekstil sektöründe İstanbul Bağcılar’da ilk fabrikanın temellerini attı.

Ardından ikinci kuşak Özgür Akkoyun yurtdışından getirilen makinelerle birlikte ilk kumaş üretimine başladı.
Akkoyun Tekstil Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi adıyla yıllık 5 bin 500 ton kumaş üretimi yapan şirket Azerbaycan, Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Rusya ve Tacikistan’ın ya sıra dünyanın 4 bir yanına kumaş sattı.

Özgür Akkoyun

Avrupa ve Dünya modasına yön veren lider markalara da kumaş veren Akkoyun da bir çok tekstil firması gibi konkordato kıskacında.

Akkoyun Tekstil Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Zümra Örme Kumaş Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi ile Özgür Akkoyun geçtiğimiz yıl konkordato ilan etti.

11 MART’TA OYLAMA YAPILACAK

Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin komiserliğinde devam eden konkordato sürecinde İcra ve İflas Kanunu’nun 302’nci maddesi kapsamında alacaklılar toplantısı gerçekleştirilmesine karar verildi.

Alacaklılar 11 Mart’ta yapılacak toplantı ve sonrasındaki 7 günlük iltihak süresi içerisinde konkordatonun kabulü veya reddi yönünde oy kullanabilecek.

Toplantıda veya iltihak süresi içerisinde oy kullanmayan alacaklılar konkordato teklifini reddetmiş sayılacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x