Analistler Bu 4 Altcoin İçin Hedeflerini Verdi: Yükselişe Hazırlar!

Kripto analisti David, LINK için yüzde 38’lik bir koşu bekliyor. Analist Aaryamann Shrivastava, MATIC’de daha fazla yükseliş potansiyeli görüyor. Loma takma adlı analist ise lider altcoin ve rakibi Solana’da yükselişte olduğunu söylüyor.

LINK fiyat tahmini: Altcoin için yüzde 38’lik artış mümkün!

Haftalık grafik, Chainlink (LINK)’in geçen hafta 18 dolardaki bir önceki direnç bölgesinden sıçradıktan sonra bir boğa fakey formasyonu oluşturduğunu gösteriyor (yeşil kutu). Bu formasyon genellikle yükseliş trendinin devam ettiğini gösterir. Ayrıca, altcoin fiyatı 18 dolara düştüğü için boğaların güçlü alıcılar olduğunun bir işaretidir.

Bu arada, haftalık RSI göstergesi azalan sapma çizgisinin üzerine çıktı ve bu çizginin üzerinde kaldı. Dolayısıyla bu da avantajın hala boğalarda olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, kısa vadeli zayıflığın geçici bir düşüşe yol açması olası. Ancak, daha sonra LINK fiyatının 28 dolar seviyesindeki bir sonraki uzun vadeli direnç bölgesine doğru yükselmeye devam etmesi mümkün. Bu da mevcut fiyattan %38,53 artış anlamana geliyor.

LINK/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

MATIC fiyat tahmini: Yükselişi zorluyor

Polygon (MATIC) fiyatı 3 günlük grafikte son 48 saat içinde hafif bir düzeltme gördü. Bu da tutarlı artışları yavaşlattı. Altcoin, en son Nisan 2023’te test ettiği 1,18 dolar direnç seviyesiyle karşılaştı. Piyasa durumuna ve yatırımcıların ilgisine ve yukarıda belirtilen koşullara bakıldığında, altcoin fiyatı 1,18 doları aşacak ve ralliye devam edecek gibi görünüyor. Bu direncin desteğe dönüşmesi, MATIC’in 1,30 doları etiketlemesini ve yılın en yüksek seviyesini işaretlemesini sağlayacaktır.

MATIC/USDT 3 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ancak, MATIC’in geçen yıl Nisan ayında bunu başaramadığı göz önüne alındığında, bu kez 1,18 dolarlık bir ihlale karşı bağışıklığı olduğu söylenemez. Böyle bir durumda Polygon’un fiyatı muhtemelen 1,05 dolara düşerek %10’luk bir düzeltme kaydedecektir. Bu destek seviyesini kaybederse, yükseliş tezi geçersiz hale olur. Böylece, MATIC’in 1 dolar destek seviyesini kaybetmesi gündeme gelir.

ETH ve SOL fiyat tahmini: Hedefler yüksek!

Loma takma adlı analist, Ethereum’un yavaş yavaş yükselmeye devam edeceğini tahmin ediyor. Analist, “Muhtemelen 3.200 dolarlık alanın altında istikrarlı bir şekilde duracak. Fiyat anlamlı bir zaman diliminde 3.200 doların altında kapanır ve belki de zirveleri aramaya başlayabilirsiniz. O zamana kadar, bu sadece bir sabır oyunu. Yavaş pürüzsüzdür; pürüzsüz hızlıdır.” diyor. Kripto analisti, ETH’nin sonunda 4.871 dolar civarında ATH seviyesine döneceğini öne süren bir grafik paylaşıyor.

Kaynak: Loma

Analistin bir gözü de lider altcoin ETH’nin rakibi Solana’da (SOL). Loma, Solana’da yükselişte olduğunu ve düşüşlerin SOL biriktirmek için fırsat olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, “Düşük zaman dilimlerinde 140 dolar civarında (ve belki 130 doların ortalarında) oluşan herhangi bir konsolidasyon, bence bileşik için iyidir. 200 dolar ya da piyasa yanılıyor.” diyor. Bu doğrultuda analist, SOL için 200 doları yükseliş beklediği bir grafik paylaşıyor.

Kaynak: Loma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x