iQOO Neo 9 serisinin tasarımı ve Vivo S18’in tanıtımı ortaya çıktı

Teknoloji dünyası bu Aralık ayında iQOO ve Vivo’nun yeni serilerinin tanıtımıyla hareketlenecek. iQOO, Neo 9 ve Neo 9 Pro modellerini piyasaya sürmeye hazırlanırken, Vivo da S18 serisini duyurdu. Her iki marka da bu serilerle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

iQOO’nun Neo 9 serisi, kırmızı ve beyaz olmak üzere iki renk tonuna sahip bir tasarıma sahip. Beyaz bölümde iki kamera modülü bulunurken, kırmızı kısım üçüncü kamerayı ve bir LED flaş ünitesini barındırıyor. Ön yüzü hakkında henüz net bilgiler olmasa da, sızan bilgilere göre her iki modelin de düz bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Neo 9 ve Neo 9 Pro‘nun, sırasıyla Snapdragon 8 Gen 2 ve Dimensity 9300 yonga setleri ile geleceği söyleniyor. Serinin, 6.78 inçlik OLED 1.5K 144Hz ekran, Sony IMX920 50 megapiksel ana kamera ve 120W hızlı şarj destekli 5,000mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

iQOO Neo 9 serisinin tasarımı ve Vivo S18’in tanıtımı ortaya çıktı

Vivo’nun S18 serisi de Aralık’ta tanıtılacak. Vivo, S18 serisinde kendi geliştirdiği Mavi Kalp AI büyük modelini kullanacağını açıkladı. Vivo, bu AI modelinin beş farklı modelden oluşan, milyarlar, onlarca milyar ve yüzlerce milyar parametre seviyelerine sahip olduğunu belirtti. Büyük AI modelleri, geleneksel modellere kıyasla daha karmaşık ilişkileri öğrenip daha doğru sonuçlar verebiliyor.

Vivo, S18 ve S18 Pro modellerinin 2023’te piyasaya sürülecek en ince 5,000mAh bataryalı telefonlar olacağını doğruladı. Bu telefonların, sırasıyla Snapdragon 7 Gen 3 ve Dimensity 9200 Plus yonga setleri ile güçlendirileceği belirtiliyor. Tasarım ve ana özelliklerle ilgili daha fazla bilgi için markaların resmi duyurularını takip etmek gerekiyor. iQOO’nun Neo 9 serisi gibi, Vivo’nun S18, S18e ve S18 Pro modellerinin de Aralık ayında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x