Turgut Altınok: Ankaramızı dünyanın şehircilikte parlayan yıldızı yapacağız

31 Mart’taki yerel seçimlere 35 gün kala belediye başkan adayları da çalışmalarına hız verdi.

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, ATO Congresium’da düzenlenen proje tanıtım toplantısında konuşuyor.

”ANKARAMIZI TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN ŞEHİRCİLİKTE PARLAYAN YILDIZI YAPACAĞIZ”

Altınok’un açıklamalarından satır başları şöyle:

”Başkenti yönetmek herhangi bir şehri yönetmeye benzemez. Bizimle başlayacak yeni dönemde Ankara hızlı bir şekilde ekonomiden sanayiye eğitimden kültüre sanata kadar her alanda örnek bir şehir, başkent olacaktır. Ankara çok yakın bir gelecekte şehircilik alanında yapacağımız büyük yatırım ve projelerle dünyanın sayılı başkentleri arasında hak ettiği yeri alacaktır. Ankara Türkiye Yüzyılı’nda yeniden parlayacak. Nasıl ki Keçiören’i Türkiye’nin parlayan yıldızı yaptıysak Ankaramızı da Türkiye’nin ve dünyanın şehircilikte parlayan yıldızı yapacağız.

ALTINOK’TAN RAKİBİ MANSUR YAVAŞ’A ELEŞTİRİ: SANAL BİR BELEDİYE BAŞKANI

Evleri su basmadığı, insanlarımızın köprü altında mahsur kalmadığı bir Ankara olacak Allah nasip ederse. Ankaram sen sanal belediyeciliği hak etmiyorsun. Sanal bir belediye başkanı. Ankaram sen sadece seçimden seçime reklam panolarında belediye başkanını görmeyi hak etmiyorsun. ‘Havaalanına metro yapacağım.’ sözü vardı bu sözünü de tutmadı. Gölbaşı’na metrobüs yapıldı mı? O da yok. ‘Allah’ın verdiği sudan para kazanılır mı?’ dedi. Türkiye’de su fiyatı en pahalı olan şehirler arasında Ankara var. İndirim yerine zam üzerine zam yapıldı.

”ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE HİÇBİR İŞÇİYİ ÇIKARMAYACAĞIZ, ÇALIŞANLARIN MAAŞINA DA ZAM YAPACAĞIZ”

Kimsenin ekmeği ile oynanmayacaktı ‘Size söz veriyorum.’ denilmişti ama işçinin ekmeğiyle oynandı binlerce Büyükşehir Belediye çalışanı işten çıkarıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan hiçbir işçimizin ekmeği ile oynamayacağız çalışan emekçi olan kardeşlerimizi işten çıkarmayacağız. İşçilerimize hak ettikleri maaşı vereceğiz demeye başladıktan sonra zam yapmak zorunda kaldı. Biz hiçbir işçiyi çıkarmayacağız şu anda çalışanların maaşına da zam yapacağız. Barajlar güneş paneliyle kaplanacaktı bu sözler de buhar oldu uçtu. ‘Her mahalleye en az bir kreş yapacağız.’ sözü vardı. Bunun sayısı 500’dür. ‘Ankara’ya 20 kreş kazandırdık.’ yazıyor bir de ‘İlk.’ demiş. Biz 1994 yılında seçildiğimizde Keçiören Belediyesi’nde kreş açtık. Bu söz de yalan oldu.

”BİR YIL İÇERİSİNDE AKYURT FUAR ALANIMIZI BİTİRECEĞİZ”

Bir yıl içerisinde Akyurt Fuar Alanımızı bitireceğiz. Keşke bir şeyler yapsaydı.

”ANKARAMIZIN 5 YILI BOŞ YIL OLDU”

Ne yazık ki Ankaramızın 5 yılı boş yıl oldu, başkentimiz boş kent oldu. Sanal belediyecilik anlayışı buıgün itibariyle miadını doldurmuştur. Artık Ankara’ya başarı hikayesi yazmanın zamanı geldi.

”ARTIK YAVAŞLAMA YOK, ŞİMDİ HIZLANMA ZAMANI”

Artık yavaşlama yerinde sayma yok şimdi hızlanma zamanı kaybolan yılları telafi etme zamanı.

”İLK İŞLERİMİZDEN BİR TANESİ ULAŞIM PROBLEMİ”

İlk işlerimizden bir tanesi ulaşım problemini çözeceğiz. Ankaramızda trafik problemi ciddi şekilde arttı. Ankara’da trafik çilesini ortadan kaldıracağız. Önce metro projelerimiz…

”ESENBOĞA ÜZERİNDEN KIZILAY’A YENİ BİR METRO HATTI YAPACAĞIZ”

Ankara maalesef havaalına metrosu bulunmayan tek Avrupa başkentidir. İlk işlerimizden birisi bu olacak. Esenboğa üzerinden Kızılay’a yeni bir metro hattı yapacağız. Batıkent-Ümitköy metro hattını birbirine bağlayacağız. Ankaramıza yeni bulvarlar kazandırmak suretiyle trafik yükünü yollarımızın hafifleteceğiz.

”FİLOMUZA 2 BİN YENİ ELEKTRİKLİ OTOBÜS EKLEYECEĞİZ”

Filomuza 2 bin yeni elektrikli otobüs ekleyeceğiz. Büyükşehir’deki otobüslerin büyük bir bölümü miadını doldurdu. Otopark problemini çözeceğiz.

”ANKARA’NIN KÖYLERİNİN YERLEŞİM YERLERİNİN PLANLARINI YAPACAĞIZ”

Köylerimizde imar yok. Ankara’nın köylerinin yerleşim yerlerinin planlarını yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x