Vahap Seçer: Mersin’de büyük bir kalkınma hamlesi başlattık

Seçim Koordinasyon Merkezi’ni açan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Belediyecilik tarihinde büyük bir kalkınma hamlesi başlattık. Kadının, çocuğun, yaşlı dedemin, nenemin yanında olduk, elini tuttuk, onlarla beraber olduk. Dezavantajlı grupların yanında olduk. Türkiye’de örnek sosyal demokrat belediye olduk. Açık ara, en fazla farkla alınan Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonucu 2024’te gelecek. Tarihi bir oy farkıyla alacağız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. Açılışa Başkan Seçer’in yanı sıra, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış ve Talat Dinçer, İl Başkanı Koral Ömür, kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe belediye başkan adayları, il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

Alanı dolduran yüzlerce Mersinli, ellerinde ‘Seninle 5 Yıl Daha’, ‘Memnuniyetle Başkanım’, ‘Vahap Seçer Mersin Geçer’ yazılı dövizleri ve ‘Mersin Seninle Gurur Duyuyor’ sloganları eşliğinde Seçer’i karşıladı.

Konuşmasına Mersin’in her köşesinden açılışa katılan yurttaşları selamlayarak başlayan Başkan Seçer, her daim birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını söyledi. Mayıs ayında yapılan seçimlerde Mersin’den çıkan sonuçların, çalışıp emek edince, azim ve kararlılıkla insanlara ulaşılarak başarılı olunduğu gerçeğini gözler önüne serdiğini belirten Seçer, “Mersin bunu başardı. Mersin açık ara farkla CHP’yi Mersin’de birinci yaptı. Teşekkürler Mersin. Ancak daha bitmedi. Başarılar devam edecek” diye konuştu.

31 Mart 2019 tarihinde partisine ve adaylarına inanan CHP’lilerin yanı sıra Mersinlilerle çıktıklarını hatırlatan Seçer, geçen 5 yıllık süre içerisinde parti ayrımı yapmaksızın herkesin yanında olarak gece-gündüz çalıştıklarını söyledi. Her daim yurttaşın yanında olduklarını aktaran Seçer, şöyle konuştu:

“Onların yanında durduk. Onlarla bugünlere geldik. Çalışıyoruz, çalışacağız, çalışmaya da devam edeceğiz. Mersin değişiyor, Mersin kabuğunu kırıyor, büyüyor, kalkınıyor. Mersin’de çok şey değişiyor. Önceden televizyonlarda tasvip etmediğimiz kötü olaylarla duyulurdu, şimdi Mersin mutlulukla, umutla, barışla, kardeşlikle anılıyor. Belediyesiyle, belediye başkanıyla anılıyor. Belediyecilik tarihinde büyük bir kalkınma hamlesi başlattık. Kadının, çocuğun, yaşlı dedemin, nenemin yanında olduk, elini tuttuk, onlarla beraber olduk. Dezavantajlı grupların yanında olduk. Türkiye’de örnek sosyal demokrat belediye olduk. Tarım alanında yaptığımız desteklerle, sağlıkta ortaya koyduğumuz politikalarla Türkiye’de bir model olduk. Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de sosyal belediyecilikte tarih yazan belediye oldu. Bunları 11 binden fazla çalışanımızla yaptık. Onların emeğiyle, alın teriyle yaptık. Mersinlinin inancıyla, desteğiyle, bize güvenliğiyle yaptık. Mersinde yaşayan 2,5 milyon nüfusa hizmet eden mesai arkadaşlarıma, belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

CHPli ve Atatürkçü olduğunu söyleyen Seçer, buna karşın hiçbir ayrım yapmadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Bizim gözlerimize ağma iner, farklılıkları görmeyiz. Farklıklar bizim zenginliğimizdir. Her yurttaşımın etnik kimliği onun onurudur. Herkese saygı duyarız. Mut’a gidin, Mut’tan Tarsus’a gelin, oradan Çamlıyayla’ya çıkın, Anamur’a, Gülnar’a, Mersin merkeze gelip herkesle konuşun, ‘Belediyeniz size hizmet ediyor mu?’diye sorun. Herkes, ‘CHP’li Belediye Başkanımız bize hizmet ediyor’ cevabını verir. Bunu devam ettireceğiz, durmayacağız, dinlenmeyeceğiz. Bizi çalışmak kurtarır, çalışacağız. Mersin’i daha güzel yapacağız. Yollarımız, refüjlerimiz, parklarımız daha güzel olacak. Bu mücadele ve çalışma devam edecek. Bu 5 yıl herkes gördü, bunu sürdüreceğiz. Buna canı gönülden inanıyorum. Hepinizi bu seferberliğe davet ediyorum. Hep beraber başaracağız.

Herkesin fikirleri, projeleri kendilerine göre doğrudur, bize de saygı göstermek kalır. Ama birileri çıkıp; daha ortada fol yok, yumurta yok, senin anlatacağın bir proje yok, daha anlattığın bir şey yok, sen yapılanlara kulp takarsan hop arkadaş derim. 11 bin insanın emeği var 5 yılda. Bu belediye başkanının, kadrolarının emeği var. Şimdi burada sizlerin huzurunda sesleniyorum; Mersin’in trafiğini eleştirmeyi, yolları eleştirmeyi bırak. Bırakın bu lafı güzaf işleri. Bin arabana şöyle bir Mersin’i dolaş; 2. Çevre Yolu, GMK, 3. Çevre Yolu, Adnan Menderes Bulvarı’na gir, kavşaklara bak. Türkiye’de örneği var mı?  Yeni açılan 4. Çevre Yolu’na bir bak. Yaklaşık 2 bin 250 metrelik yolu açıyoruz birkaç gün sonra. 35 metre bulvar var. Bir gör; yol, altyapı nasıl yapılıyor, bisiklet yolu, yeni refüj modelleri, kavşak modelleri nedir? Şehirciliği önce bir öğren, sonra eleştiri yap bize. Anamur’a git. İskele Caddesi’ne in. Gör yol nasıl yapılıyor? Köy yollarına çık. Gidemiyorsan da köylüne; ‘Yolların nasıl, ürününü pazara sağlıklı getiriyor musun?’ diye bir sor bunları.

Sen bir sor bakalım yaş almış yurttaşa, kimsesize; ‘Her akşam belediyenden evine sıcak yemek geliyor mu?’ diye. Sor, tekstilde, tarlada çalışan bacıma sor. Güneş’te Günyurdu’nda oturan bacıma sor, Şevket Sümer’de oturan, Fahrettin Paşa’da oturan, Yenimahalle’de oturana sor. ‘Bacım iş çıkışı Mahalle Mutfağı’ndan 10 TL’ye yemek alıyor musun?’ diye bir sorsana. Sor vatandaşa; ‘Çocuğun belediyenin eğitim merkezlerine gidiyor mu?’ diye bir sor. Bir dershanenin aileye maliyeti 40 bin TL. Bu belediyenin 7 bin öğrencisi, 350 eğitimcisi, öğretmeni var. Bir sor da öğren neler oluyor. Şu sahile bir in. Alışık değilsiniz değil mi? Öyle rant yerleri, ranta açarsınız ama bu belediye başkanı sahili halka açtı, halk.

Sahilde bulunan Okuma Salonu gibi yeni nesil 12 okuma salonu olduğunu hatırlatan Seçer, şunları dile getirdi

“Bu başkan orayı sizlerin çocuklarına, eğitime açtı. Bunları öğrenecekler. Bu memlekette CHP’li belediyeciliğin, ayrım yapmadan hizmet yaptığını görecekler. Paranın, kaynağın israf etmeden, çalmadan, çaldırmadan; gereksiz, akıllı olmayan yatırımlar yapmadan nasıl iyi kullanıldığını gördüler, görmeye devam edecekler. Açık ara, en fazla farkla alınan Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonucu 2024’te gelecek. Tarihi bir oy farkıyla alacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x